Bumblebee : Özet | Paramount Pictures

1987 yılında kaçak olan Bumblebee, Kaliforniya’daki küçük bir sahil kasabasında bir hurdalığa sığınır. 18 yaşına girmek üzere olan ve dünyadaki yerini keşfetmeye çalışan Charlie (Hailee Steinfeld), savaştan yaralanmış ve zarar görmüş olan Bumblebee’yi bulur. Charlie, Bumblebee’yi yeniden canlandırdığında kısa sürede onun sıradan bir sarı VW aracı olmadığını anlar.

BUMBLEBEE, “TRANSFORMERS” serisinin yaratıcıları Lorenzo di Bonaventura, Michael Bay ve idari yapımcılar Steven Spielberg, Brian Goldner ve Mark Vahradian tarafından hayata geçirildi. Chris Brigham (“ARGO,” “BAŞLANGIÇ”) da idari kadroda yer alıyor. Senaryo, Christina Hodson’a ait.

Travis Knight (“KUBO VE SİHİRLİ TELLERİ”, “CORALINE”) tarafından yönetilen filmde Hailee Steinfeld (“EDGE OF SEVENTEEN”), Pamela Adlon (“BETTER THINGS,””LOUIE”), John Cena (“BABALAR SAVAŞIYOR 2” “AŞK KAZASI”), Stephen Schneider (Comedy Central’dan “BROAD CITY”), Jorge Lendeborg Jr. (“ÖRÜMCEK ADAM EVE DÖNÜŞ”), Jason Drucker (“SAFTRİK GREG’İN GÜNLÜĞÜ: BENDE BU ŞANS VARKEN”), Kenneth Choi (“AMERICAN CRIME STORY”), Ricardo Hoyos (“DEGRASSI: NEXT CLASS”), Abby Quinn (“LANDLINE,” “GECENİN KIZ KARDEŞLİĞİ”), Rachel Crow (“DEIDRA & LANEY TREN SOYUYOR”), ve Grace Dzienny (“HAYVANAT BAHÇESİ”) rol alıyor.

YÖNETMENTravis Knight

YAPIMCILARMichael Bay, Lorenzo di Bonaventura, Tom DeSanto, Don Murphy, Stephen Davis

OYUNCULARHailee Steinfeld, Pamela Adlon, John Cena